O nas

Child drawing with crayons

O projekcie

Czym jest PEACE OF HEART – from Ukraine with love?

To charytatywna kolekcja NFT, wspierająca Ukrainę i jej obywateli. Wszystkie środki zebrane w ramach projektu zostaną przekazane na rzecz ofiarom wojny na Ukrainie – rodzicom i dzieciom uwięzionym w strefie działań wojennych oraz wysiedlonym.

NFT powstały z digitlalizowanych rysunków stworzonych przez Ukraińskie dzieci, przenoszące na papier swoje przeżycia i emocje, z którymi muszą się zmierzyć w tej nowej, trudnej rzeczywistości.

Każdy, kto wesprze zbiórkę, otrzyma w zamian cyfrową wersję rysunku w postaci unikalnego NFT.

Konflikt zbrojny na wschodzie Ukrainy trwa od 2014 roku. Mieszkańcy regionu zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów w poszukiwaniu schronienia w innych częściach kraju. Pomoc humanitarną należy nieść nie tylko tym, którzy uciekli, ale także osobom, które udzieliły schronienia innym.

Ludzie musieli porzucić swoje dotychczasowe życie – obecnie nie mając pracy ani pieniędzy na życie. Brakuje im najbardziej podstawowych towarów – żywności, ciepłej odzieży i artykułów higienicznych. Najbardziej dotkniętą grupą są dzieci, dla których wojna jest niezwykle traumatycznym przeżyciem. Pilnie potrzebują wsparcia, możliwości kontynuacji studiów i samorozwoju.

Ze wsparciem społeczności krypto stworzyliśmy projekt NFT pt.: „Peace of Heart”. Każdy miłośnik NFT ma teraz możliwość wsparcia Ukrainy, a wszystkie środki zostaną przekazane na pomoc cywilnym ofiarom wojny na Ukrainie.

Projekt ten został zorganizowany i zrealizowany przy pomocy Polskiej Akcji Humanitarnej i skupia się na grupie znanych organizacji pozarządowych oraz firm działających w sektorze nowych technologii (m.in. blockchain i NFT).

Wierzymy, że społeczność crypto i NFT jest gotowa wesprzeć naszą inicjatywę i pomóc Ukrainie i jej obywatelom.

NFT wspiera Ukrainę!

Organizatorzy

Polska Akcja Humanitarna

Polska organizacja pożytku publicznego. Świadczy pomoc humanitarną w blisko 50 krajach od 1992 roku. PAH udziela pomocy ludności cywilnej poszkodowanej w wyniku konfliktów zbrojnych, kryzysów humanitarnych i klęsk żywiołowych.

PAH udziela pomocy w Ukrainie między innymi w zaspokojeniu podstawowych potrzeb. PAH działa na Ukrainie od 2014 roku, a w 2015 roku utworzyła tam stałą placówkę. Najwcześniejsze działania PAH były natychmiastową odpowiedzią na kryzys: pomogły w udzieleniu pomocy medycznej i dostarczyły kosze z żywnością, zestawy higieniczne, koce, śpiwory i inne niezbędne artykuły.

Priorytetem PAH jest udzielanie wsparcia najsłabszym grupom: osobom starszym, kobietom i dzieciom. PAH jest w stanie dotrzeć do nich dzięki współpracy z lokalnymi partnerami.

Obecnie PAH udziela konsultacji zarówno w ośrodkach informacyjnych, jak i podczas wyjazdowych wizyt terenowych. PAH prowadzi doradztwo prawne, socjalne, mentoring kariery, kursy zawodowe, otwarte spotkania z zakresu przedsiębiorczości oraz konsultacje psychologiczne.

PAH angażuje się w wieloletnie programy mające na celu wsparcie finansowe osób najbardziej potrzebujących. Comiesięczne dotacje pomagają tym rodzinom kupować żywność, ciepłe ubrania i inne niezbędne artykuły, które najlepiej odpowiadają ich indywidualnym potrzebom.

Ponadto PAH wyremontowała infrastrukturę wodno-kanalizacyjną w miejscach publicznych (głównie związanych z dziećmi lub osobami starszymi, jak i szpitale czy szkoły).

indaHash

indaHash to międzynarodowa platforma technologiczna do influencer marketingu, która prowadzi globalne kampanie przy współpracy z influencerami. indaHash jest również aktywny w świecie crypto i NFT, gdzie stworzył własną platformę NFT o nazwie indaStars, która umożliwia tworzenie i zbieranie zweryfikowanych cyfrowo podpisów NFT.

Ashoka

Ahsoka to globalna organizacja pozarządowa, która identyfikuje i wspiera wiodących, światowych przedsiębiorców społecznych, uczy się na podstawie wzorców ich innowacji i mobilizuje globalną społeczność, która korzysta z tych nowych ram, aby zbudować „świat, w którym każdy jest twórcą zmian”.

Crypto4Changemaking

Platforma charytatywna współtworzona przez profesjonalistów ze środowiska krypto i twórców zmian w świecie rzeczywistym, którzy chcą wykorzystać krypto jako sposób na wspieranie zmian systemowych dla wspólnego dobra.

Plan Be Eco

Plan Be Eco wspiera proces osiągania neutralności klimatycznej i raportowania śladu węglowego w opłacalny sposób, który nie wymaga specjalistycznej wiedzy.

Partnerzy

Onet

Onet to największy i najczęściej cytowany portal informacyjny w Polsce. Od ponad 20 lat dostarcza rzetelnych informacji, pełniąc rolę selekcjonera, twórcy i przewodnika po tym, co najważniejsze. Odpowiada na potrzeby współczesnych internautów, pomagając im odnaleźć się w informacyjnym chaosie. Dlatego dla wielu polskich internautów Onet jest pierwszym, codziennym źródłem informacji, któremu ufają.

Tech To the Rescue

Tech To The Rescue wypełnia lukę między światem technologicznym a społecznym. TTTR to największa społeczność profesjonalnych zespołów technicznych, które chcą wspierać organizacje non-profit na zasadzie pro-bono lub low-bono. Celem organizacji jest łączenie zespołów technologicznych ze sprawdzonymi organizacjami pozarządowymi, które potrzebują wsparcia.

GSS CERT

GSS CERT to międzynarodowy, charytatywny program redukcji emisji gazów cieplarnianych, który obecnie obejmuje projekty z zakresu gospodarki odpadami i produkcji energii odnawialnej. Umożliwia on firmie, usługom lub produktom osiągnięcie zerowej emisji.

Przewiń na górę